Cena Bitcoinów może wywołać „wojnę górników“ – 1-dniowy odpływ z basenu trafia w 18 milionów dolarów.

by ,

Baseny mogą próbować handlować dipem, CryptoQuant sugeruje, jak jej prezes ostrzega przed budową rywalizacji.

Bitcoin (BTC), tracąc 5% w ciągu dnia, spowodował duże zmiany dla górników, dane pokazują, że baseny górnicze nagle wysyłają duże ilości Bitcoin Up na giełdy.

Dane z monitoringu zasobów CryptoQuant pokazują, że 2 września nastąpił gwałtowny wzrost odpływów w głównych basenach górniczych.

CryptoQuant spodziewa się „wojny“ o hossę na rynku BTC.
Biorąc pod uwagę trzy baseny – Poolin, Slush i nieczynny już HaoBTC – całkowite odpływy za środę osiągnęły poziom 1630 BTC (18,5 mln dolarów).

Liczba karłów, które pojawiły się ostatnio, a które pojawiły się jako BTC/USD, szybko straciły 12.000 poziomów, aby odbić się od 11.150 dolarów.

Porównanie odpływu z basenu górniczego

Dla Ki Young Ju, prezesa zarządu CryptoQuant, górnicy mogą skorzystać z okazji, aby zreorganizować konkurencję, teraz, gdy Bitcoin handluje znacznie wyżej niż przez większość roku 2020.

„Myślę, że będzie to wojna górników pomiędzy tymi, którzy chcą rajdować ceny Bitcoinów, a tymi, którzy nie chcą“ – powiedział Cointelegraph w prywatnych komentarzach.

„Jak wiem, niektórzy chińscy górnicy już zdają sobie sprawę ze swojej rentowności górniczej (zwrotu z inwestycji) i mogą nie chcieć, aby nowi konkurenci górniczy dołączyli do branży z powodu hossy“.

Pomimo monet, które prawdopodobnie trafią na giełdę, niebezpieczeństwo wyprzedaży z powodu spadku cen pozostaje mniej prawdopodobne, Ki kontynuował.

„Górnicy są dobrymi handlowcami“, dodał. „Myślę, że szukają tylko okazji do sprzedaży, a nie kapitulacji.“

Podstawy utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie

Górnikom nie są obce cenowo transfery, co wzmacnia teorię CryptoQuanta. W maju, bezpośrednio po zmniejszeniu o połowę dotacji blokowej, zaobserwowano podobne zachowanie w związku z niestabilnością cen.

Jak donosi Cointelegraph na początku tego tygodnia, podstawy sieci nadal podkreślają optymizm wśród uczestników, z haszyszem i trudnością w okrążaniu wszechczasowych wyżów.

W prasie szacunki wskazują, że zbliżająca się korekta z powodu trudności, ustalona na cztery dni, obniży poziom trudności o prawie niezauważalne 0,13%.